Tam, gdzie świątki rozmodlone – promocja antologii – relacja

Data publikacji: 06/06/2022

10 czerwca br. odbyła się promocja antologii „ Tam, gdzie świątki rozmodlone” artystycznej grupy facebookowej Oczarowani Słowem, Obrazem, Melodią . Antologia jest już czwartą wydaną przez Wydawnictwo KryWaj. Poprzednie to „ Oczarowani Bieszczadem’’, antologia anielska „ Za tą bramą śpi Anioł Zielony” (2021), a także „Z tęsknoty za miejscem kochanym” i „ Tam, gdzie świątki rozmodlone” (2022). Udział w promocji tomiku wzięli administratorzy grupy , założycielka, jarosławianka Maria Cenar ( Kiełt), artystka z Przemyśla Ewa Nuckowska Semko, moderatorzy Magdalena Kondracka z Jabłonki i Krzysztof Janczyk z Łubnic oraz autorzy Katarzyna Tercha – Frankiewicz z Brzozowa, Ewa Kieć i Piotr Jasiak z Tarnowa, Łucja Wiszlańska z Przemyśla.

Podczas spotkania zaprezentowane zostały wiersze wszystkich twórców, również tych, którzyz różnych przyczyn nie uczestniczyli w tym wydarzeniu. Ciekawym akcentem był krótki film o kapliczkach Podkarpacia zrealizowany przez Ewę Nuckowską Semko. Oprawę muzyczną spotkania przygotował Janusz Płoszaj, który przy akompaniamencie gitary zaśpiewał poezję Małgorzaty Kurzyckiej, współzałożycielki grupy Oczarowani Słowem , Obrazem , Melodią, zmarłej w sierpniu 2020 roku.

Artystyczna grupa facebookowa Oczarowani Słowem, Obrazem, Melodią działa od 6 kwietnia 2020 r., liczy obecnie ponad 1600 osób z całej Polski. Wszystkich autorów połączyła miłość do Bieszczad , a także do poezji. Grupa łączy ludzi kochających kulturę i sztukę pod każdą postacią, począwszy od poezji, poprzez muzykę, malarstwo, rzeźbę, fotografię czy rękodzieło artystyczne.