Narodowe czytanie 2021 – relacja

Data publikacji: 06/09/2021

„Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej odsłony Narodowego Czytania.

Po raz kolejny w naszym mieście włączyliśmy się do Narodowego Czytania.
4 września w Wielkiej Izbie Kamienicy Rynek 6 w Jarosławiu wspólnie czytaliśmy „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Spotkanie poprowadziła Barbara Wilk pracownik Urzędu Miasta Jarosławia, spontanicznie wprowadzając w atmosferę epoki. Fragmenty lektury zaprezentowali aktorzy Teatru Baccalaureus, Teatru Kąt i Teatru Plaster. Do wspólnego czytania dołączyli Dariusz Tracz-zastępca Burmistrza Miasta Jarosławia, Elżbieta Tkacz-Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, Renata Chlebowska-Dyrektor Wydziału Oświaty i Sportu Urzędu Miasta Jarosławia, Marta Kurpiel-Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego, Magdalena Kapusta-Sekretarz Urzędu Miasta oraz młodzież z jarosławskich szkół, bibliotekarze, pracownicy instytucji kultury i mieszkańcy miasta. Jak co roku, opatrzeć można było okolicznościową pieczęcią Prezydenta RP własny egzemplarz lektury.
Do tegorocznej edycji Narodowego Czytania włączyli się:
•  Miejska Biblioteka Publiczna im. A. Fredry w Jarosławiu,
•  Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Przemyślu Filia w Jarosławiu,
•  Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki w Jarosławiu,
•  Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu.

Scenariusz i wybór fragmentów dramatu – Anna Pawela.

Patronat honorowy:
•  Burmistrz Miasta Jarosławia,
•  Starosta Powiatu Jarosławskiego.

Patronat medialny:
•  Gazeta Jarosławska,
•  Twoja TV.

Więcej o ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie na oficjalnej stronie Prezydenta RP ( link do strony ).a> ).