Spotkanie DKK w Oddziale dla Dzieci

Data publikacji: 06/12/2013

24 maja o godz. 12:30 w Oddziale dla Dzieci odbyło się spotkanie DKK.

Tym razem gościliśmy Małgorzatę Gutowską – Adamczyk znaną polską pisarkę, która jest również historykiem teatru, scenarzystką filmową, dziennikarką. Jest autorka powieści: "110 ulic", "220 linii", "Niebieskie nitki", " 13, Poprzeczna", "Wystarczy, że jesteś", "Serenada, czyli moje życie niecodzienne" oraz trylogii "Cukiernia pod Amorem". Pisarka jest laureatką nagrody Książka Roku 2008 przyznawanej przez Polską Sekcję IBBY, za powieść "13, Poprzeczna".

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 i nr 3 oraz Szkoły Podstawowej nr 4 w Jarosławiu. Podczas spotkania Małgorzata Gutowska – Adamczyk przeczytała fragment książki "220 linii", opowiedziała o problematyce jaką powieść porusza. Przybliżyła też całą swoją twórczość adresowaną do młodzieży. Zachęcała wszystkich do udziału w konkursie na recenzję książki jej autorstwa. Spotkanie zakończyły wspólne pamiątkowe zdjęcia, dedykacje, autografy a także rozmowy z pisarką.