Ferie zimowe – Zakochajmy się w książce!

Data publikacji: 07/02/2022

Na czas zimowego wypoczynku przygotowaliśmy dla uczniów spędzających ferie w mieście ciekawą ofertę. Wśród naszych propozycji znaleźć można zabawy literackie, zajęcia plastyczne, gry planszowe, projekcje filmowe oraz atrakcyjny księgozbiór. Są to m.in.:

Czytaj sobie… i innym” – zabawa polega na wypożyczaniu codziennie jednej książeczki, bajki lub opowiadania, zaczynającego się na wskazaną wg dnia literę. Każdy uczestnik zabawy otrzyma kartę, a na niej wyszczególnione daty i litery, które będą wskazywały dany tytuł.

Serduszkowe zakładki, mają wszystkie dziatki!” – Walentynki to okazja do wykonania prezentu – zakładki do książki w kształcie serca. Zachęcamy też do skorzystania z instrukcji do wykonania krok po kroku wymarzonej walentynkowej zakładki: http://lubietworzyc.blogspot.com/2013/01/serce-origami-zakadka-do-ksiazki.html

Czytaj sobie… i innym” – podczas zajęć plastycznych dzieci wykonają rysunek pokazując, że CZYTANIE JEST SUPER! Praca może przedstawiać zarówno ulubioną postać, fragment opowiadania, scenkę, ilustrację do przeczytanej bajki. Wykonane prace utworzą wystawę.

Małe Kino” – oferuje dzieciom ciekawe ekranizacje literatury dziecięcej. Oferta dla czytelników indywidualnych oraz grup zorganizowanych;

Czytaj kiedy tylko możesz” – plebiscyt na najaktywniejszego czytelnika ferii. Na laureatów czekają nagrody książkowe ;

Planszówkowe Ferie” – czeka na Was blisko 50 różnych gier dla każdej grupy wiekowej. Oferta dla czytelników indywidualnych oraz grup zorganizowanych w Strefie Gier – Filii nr 2 ;

Ferie z dobrą książką” – atrakcyjna oferta bajek i serii książek dla dzieci ;

Szczegółowy plan Ferii Zimowych oraz karta do zabawy „„Czytaj sobie… i innym”  znajduje się w załączniku.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do naszych placówek!

Czytaj Sobie i innym – KARTA UDZIAŁU W ZABAWIE

Plan Ferii Zimowych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jarosławiu