Miejska Biblioteka Publiczna w Jarosławiu

Kliknij, aby przełączać międzie dużym kontrastem strony

Program Profilaktyka 40 PLUS – Badaj się i bądź zdrów

Data publikacji: 07/07/2021

Głównym celem programu „Profilaktyka 40 PLUS” jest ocena organizacji i efektywności objęcia świadczeniobiorców od 40. roku życia profilaktyczną diagnostyką w zakresie najczęściej występujących problemów zdrowotnych. Trzeba zauważyć, że w związku z pandemią koronawirusa profilaktyka chorób znacznie spadła z powodu m.in. obniżonej zgłaszalności do lekarzy w 2020 r. Wiele chorób, zwłaszcza w swoim początkowym stadium rozwoju, nie daje niepokojących objawów. Dzięki właśnie badaniom profilaktycznym można wykryć chorobę bardzo wcześnie i uniknąć długotrwałego, a czasem nieskutecznego leczenia, które jest konsekwencją zbyt późnej diagnozy.

Aby skorzystać z pakietu badań, należy wypełnić ankietę umieszczoną w Internetowym Koncie Pacjenta (IKP), która pozwoli na ocenę czynników ryzyka. Dzięki temu zostanie wygenerowane zlecenie pakietu badań odpowiedniego dla płci.

Dla osób, które nie skorzystają z formularza umieszczonego w IKP, przewidziane jest wsparcie przez konsultanta w ramach infolinii Domowej Opieki Medycznej (DOM) pod nr tel. 22 735 39 53.

 

Ważne linki i pliki do pobrania
Więcej informacji uzyskasz na stronie: https://www.gov.pl/web/zdrowie/profilaktyka-40-plus
Spot informacyjny w serwisie YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=VpB49zuS5y4
ULOTKA – Program Profilaktyka 40 PLUS – Badaj się i bądź zdrów

 

Ikona telefonuZadzwoń Ikona email Napisz
Menu