Logo MBP w Jarosławiu

Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie „Z ekonomią na ty”

Data publikacji: 08/01/2013

Narodowy Bank Polski we współpracy z Biblioteką Narodową w Warszawie uroczyście zamknął IV edycję konkursu „Z ekonomią na ty” adresowanego do bibliotek powiatowych i pełniących funkcję powiatowych na terenie całego kraju. Konkurs zapraszał biblioteki do zgłaszania pomysłów na projekty edukacji ekonomicznej skierowanych do młodzieży szkół ponadpodstawowych i studentów. W pierwszym etapie spośród 61 wniosków Komisja Oceniająca wyłoniła 32 najlepsze projekty i przyznała dofinansowanie na ich realizację. W drugim etapie oceniono poziom merytoryczny i organizacyjny realizowanych projektów i wyłoniono najlepsze. Przyznano pięć nagród głównych i pięć wyróżnień. 9 grudnia 2005 r odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom z udziałem Leszka Balcerowicza, Prezesa Narodowego Banku Polskiego i Michała Jagiełło, Dyrektora Biblioteki Narodowej. Miejska Biblioteka Publiczna im. A Fredry w Jarosławiu opracowała projekt „Bliżej ekonomii dziś uczeń jutro przedsiębiorca”. W projekcie udział wzięło 1418 uczestników. Przeprowadzono szereg działań edukacyjnych takich jak warsztaty, lekcje biblioteczne, wykłady, pogadanki, konkursy, wycieczki. Wszystkie działania przyniosły bardzo pozytywne efekty zarówno dla uczestników, biblioteki, a także środowiska, które zyskało lepiej przygotowaną młodzież w zakresie wiedzy ekonomicznej. Podczas realizacji projektu biblioteka zyskała nowych użytkowników, nawiązała współpracę z wieloma instytucjami, zareklamowała swój księgozbiór i poszerzyła działania o nowe formy oraz metody pracy. Wszystko to wpłynęło na pozytywny wizerunek Miejskiej Biblioteki Publicznej w środowisku lokalnym.

Nasz projekt otrzymał pełne dofinansowanie, a ocena realizacji projektu przyniosła wyróżnienie. Za otrzymaną nagrodę zakupiliśmy sprzęt komputerowy. Nagrodą był również zestaw książek o tematyce ekonomicznej, który wzbogacił nasz księgozbiór.