Miejska Biblioteka Publiczna w Jarosławiu

Kliknij, aby przełączać międzie dużym kontrastem strony

Ferie 2021 z biblioteką

Data publikacji: 08/01/2021

Ferie zimowe już się rozpoczęły. Czy można przeżyć przygodę, spędzając ferie w domu? Oczywiście, że tak! Gdy pochłonie Was świat książek i gier planszowych niejedno może się zdarzyć! Równie ciekawie może być w wirtualnej przestrzeni; na naszym facebooku, każdego dnia odnajdziecie literacką zagadkę!
Na czas zimowego wypoczynku przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji:

„Zimowe szaleństwo na okładce”

Inspiracją niech będą dla Was książki o tematyce zimowej; Skąd się bierze śnieg?, Kiedy powstaje lód?, Jak zimują zwierzęta? O tym wszystkim dowiecie się z ciekawych książek, m.in.:
o przyjaznym żółwiu Franklinie („Franklin ma zły dzień”, „Franklin gra w hokeja”, „Franklin nocuje u misia”), o miłym kreciku („Krecik w zimie”). Piękne wiersze i opowiadania w zimowej szacie znajdziecie w książkach: „Polska Zima”, „Zimowa rozłąka”, „Tappi i pierwszy śnieg”, czy „Pory roku krok po kroku. Zima”.

Te i inne atrakcyjne książki możecie wypożyczyć w:

  • Wypożyczalni dla Dzieci (ul. ks. Jakuba Makary 1),
  • Filii nr 2 (ul. Skarbowskiego 10),
  • Filii nr 4 (os. Kopernika 5),

„Rozpoznaj książkę po emotce” – zabawa Facebookowa

Miłośników łamigłówek i zagadek zapraszamy do literackiej zabawy. Od poniedziałku 11.01. na bibliotecznym Facebooku będziecie mieć okazję „Rozpoznać książkę po emotce”.
Codzienne pojawiać się będą książkowe zagadki. Nie oceniaj książek po okładce – tak zawsze nam mówili. Niemniej szata graficzna jest również ważnym elementem. Czy potraficie rozpoznać książkę po obrazkach?. Wszystkie użyte emotikony nawiązują do wydarzeń, miejsc i bohaterów jednej książki. Odpowiedzi zostawiajcie w komentarzach.
Zapraszamy do zabawy! Już za chwilę pojawi się post z pierwszą zagadką.

Przykład:

           Odpowiedź: (Nela Małą Reporterka)

Strefa gier – Filia nr 2

Podczas ferii warto również sięgnąć po gry planszowe. Pamiętajcie, że ciekawe planszówki można wypożyczyć w Filii nr 2 (ul. Skarbowskiego 10).
Wśród propozycji znajdziecie m.in: Park dinozaurów, Rekin i Grzybobranie, które świetnie się sprawdzą już dla 3-latków. Natomiast dla 6-latków polecamy m.in.: Kociaki Łobuziaki, Dolina królików oraz Totem.
Więcej propozycji dostępnych gier planszowych znajdziecie w naszym katalogu [link].

Serdecznie zapraszamy!


Galeria

Ikona telefonuZadzwoń Ikona email Napisz
Menu