Trójwymiarowy świat matematyki – pojazdy wczoraj i dziś – rozstrzygnięcie

Data publikacji: 08/04/2014

1 kwietnia 2014 r. odbyło się uroczyste podsumowanie trzeciej edycji konkursu matematyczno – plastycznego pt.: „Trójwymiarowy Świat Matematyki – pojazdy wczoraj

i dziś" zorganizowanego przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Aleksandra Fredry w Jarosławiu.

Celem konkursu była popularyzacja matematyki oraz rozwijanie uzdolnień

i zainteresowań matematycznych.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu z dowolnego materiału pojazdu samochodowego składającego się z przestrzennych figur geometrycznych.

W konkursie wzięło udział 126 uczniów z 26 szkół podstawowych miasta i powiatu jarosławskiego.

Prace oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III oraz klasy IV-VI.

Komisja przy ocenie brała pod uwagę trwałość pracy, oryginalność i estetykę wykonania.

Jury przyznało 12 nagród i 23 wyróżnienia.

Wszystkim laureatom i uczestnikom gratulujemy twórczych pomysłów!

Zapraszamy na wystawę pokonkursową w Wypożyczalni dla Dzieci w godzinach otwarcia.