Konkurs plastyczny inspirowany Gabrielą Zapolską – rozstrzygnięty

Miło nam poinformować, że konkurs plastyczny inspirowany życiem i twórczością Gabrieli Zapolskiej zorganizowany w ramach Festiwalu „Cóż za temperament szalony! – wokół Gabrieli Zapolskiej” został rozstrzygnięty!

Na konkurs wpłynęło 21 prac ze szkół średnich powiatu jarosławskiego. Komisja oceniająca przyznała nagrody i wyróżnienia:

Nagrody:
1. miejsce – Magdalena Zatyka Zespół Szkół Plastycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jarosławiu
2. miejsce – Kamila Grzesik Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu

2. miejsce – Magdalena Pudesz Zespół Szkół Plastycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jarosławiu
3. miejsce – Jakub Cygielski Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu

Wyróżnienia:

1. Ireneusz Kaczmar Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu

2. Anna Rapuszny Zespół Szkół Zawodowych i Rolniczych im. Adama Mickiewicza w Radymnie

3. Łucja Wolanin Zespół Szkół Plastycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jarosławiu

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Wręczenie nagród, z powodów epidemiologicznych, nastąpi w terminie późniejszym. Informację o uroczystości zamieścimy na stronach internetowych organizatorów a także przekażemy telefonicznie.

Nadesłane prace inspirowane życiem i twórczością Gabrieli Zapolskiej obejrzeć można na pokonkursowej wystawie w Czytelni Głównej biblioteki (ul. ks. Jakuba Makary 1) w godzinach otwarcia.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

Patronat Honorowy: Burmistrz Miasta Jarosławia, Starosta Jarosławski.

Organizatorzy: Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki,  Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Fredry w Jarosławiu, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Józefa Gwalberta Pawlikowskiego w Przemyślu Filia w Jarosławiu.

Partnerzy: Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu, Zespół Szkół Plastycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jarosławiu.

Patronat Medialny: TVP 3 Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, POD24info – Telewizja Internetowa, Gazeta Codzienna ,,Nowiny”, Nowiny24.pl, Tygodnik ,,Życie Podkarpackie”, ,,Ekspres Jarosławski”, ,,Gazeta Jarosławska”, jaroslawinfo.pl