Rozstrzygnięcie konkursu „Św. Królowa Jadwiga Królowa Polski”

Data publikacji: 09/01/2013

7 listopada 2006 r. odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej i ogłoszenie wyników konkursu „Święta Królowa Jadwiga w Jarosławiu”, w którym wzięli udział uczniowie jarosławskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Otwarcie wystawy miało miejsce w Publicznym Gimnazjum Nr 1, im. Św. Królowej Jadwigi. Podczas uroczystości zostały wręczone nagrody i wyróżnienia laureatom konkursu. Jury pod przewodnictwem pana Marka Gliwy oceniło 113 prac przyznając następujące nagrody:

W kategorii gimnazjów:

I miejsce przyznano Natalii Siwoń ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Jarosławiu.

Dwa II miejsca zdobyli: Grzegorz Ozorowski i Aneta Skupień z Publicznego Gimnazjum Nr 1

III miejsce Marcin Podolec z Publicznego Gimnazjum Nr 1

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

I miejsce – Katarzyna Krzych,

II miejsce – Marek Damian

III miejsce – Karolina Motyl i Marta Łabuda

Wszyscy nagrodzeni w tej kategorii to uczniowie Zespołu Szkół Plastycznych w Jarosławiu.

Dodatkowe wyróżnienia: Kinga Jedynak i Mateusz Świtalski, Agnieszka Jusięga, Agnieszka Krępa (wszyscy z Publicznego Gimnazjum Nr 1), Dorota Czerniak ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego oraz uczniowie Zespołu Szkół Plastycznych: Grzegorz Puszkar, Natalia Krawczyk i Małgorzata Babijczuk.

Zarówno konkurs jak i wystawa to jedne z zaplanowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jarosławiu imprez, które mają uświetnić obchody 620 rocznicy pobytu Królowej Jadwigi w Jarosławiu.

Mamy nadzieję, że imprezy te przybliżyły postać Św. Królowej Jadwigi i jej związek z naszym miastem, oraz wpłynęły na rozwój twórczych zainteresowań młodzieży szkolnej.