Spotkanie z dr Anną Krogulską

Data publikacji: 09/01/2013

W dniu 2.10.06. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. A. Fredry w Jarosławiu odbyły się spotkania z dr Anną Krogulską na temat „Sylwetka św. Królowej Jadwigi”.

Spotkania zorganizowano z okazji obchodów 620 rocznicy pobytu Królowej Jadwigi w Jarosławiu. Wzięli w nich udział uczniowie Gimnazjum Nr 1 i Zespołu Szkół Spożywczych Chemicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu.

Pani Anna Krogulska przybliżyła postać Królowej Jadwigi, która ma ścisły związek z naszym miastem.

Spotkanie wzbogacono projekcją filmu. Uczniowie mieli okazję obejrzeć liczne portrety przedstawiające Królową.

Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem tym bardziej, że wielu uczniów bierze udział w konkursie plastycznym o Królowej Jadwidze.