„Cóż za temperament szalony! – wokół Gabrieli Zapolskiej”

Data publikacji: 09/11/2021

W dniach 18.11. – 19.12 zapraszamy na Festiwal „Cóż za temperament szalony! – wokół Gabrieli Zapolskiej”. W roku 2021 przypada 100. rocznica śmierci tej wybitnej pisarki, aktorki i osobowości teatralnej. Festiwalowe wydarzenia przybliżą postać i dorobek twórczy Gabrieli Zapolskiej. Szczegółowy program zamieszczamy poniżej.

Patronat Honorowy: Burmistrz Miasta Jarosławia, Starosta Jarosławski.

Organizatorzy: Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki,  Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Fredry w Jarosławiu, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Józefa Gwalberta Pawlikowskiego w Przemyślu Filia w Jarosławiu.

Partnerzy: Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu, Zespół Szkół Plastycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jarosławiu.

Patronat Medialny: TVP 3 Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, POD24info – Telewizja Internetowa, Gazeta Codzienna ,,Nowiny”, Nowiny24.pl, Tygodnik ,,Życie Podkarpackie”, ,,Ekspres Jarosławski”, ,,Gazeta Jarosławska”, jaroslawinfo.pl