Najpiękniejsza szopka Bożonarodzeniowa i ozdoba choinkowa

Data publikacji: 10/01/2013

14 grudnia 2006 r. w Opactwie S.S. Benedyktynek w Jarosławiu odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej i podsumowanie konkursu.

Konkurs świąteczny został zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. A. Fredry w Jarosławiu. Wzięli w nim udział uczniowie szkół: SP Sióstr Niepokalanek, SP Nr 4, SP Nr 6, SP Nr 7, SP Nr 10, SP Nr 11, SP w Roźwienicy, Środowiskowego Ogniska Wychowawczego w Jarosławiu, Świetlicy Środowiskowej Parafii Matki Boskiej Bolesnej w Jarosławiu, Publicznego Gimnazjum Nr 3 w Jarosławiu. Wpłynęło 191 prac konkursowych (99 szopek i 92 ozdoby).

W kategorii Szopki Bożonarodzeniowej nagrodzeni zostali:

Kamil Dziedzic, Ewelina Malina, Dominika Kmonk, Angelika Pisarek,

Monika Galińska, Dominika Składnik, Aleksandra Szatko, Witkoria Maczuga, Magdalena Bakota, Natalia Makara, Eryk Czarniecki, Mateusz Argasiński, Szymon Gilarski, Hubert Żołyniak, Paulina Ciołek, Dominika Machała, Kamila Machała, Jakub Jaworski, Adrian Sadowski, Małgorzata Wojcieszko, Marcin Kolebuk.

W kategorii ozdoby świątecznej nagrodzeni zostali:

Małgorzata Gilarska, Dawid Skowron, Martyna Krawczyk, Małgorzata Bazylewicz, Rafał Zaborowski, Paulina Gwóźdź, Paulina Kolcun, Monika Kisiel, Anna Zych.

Komisja zwróciła uwagę na bardzo wysoki poziom wykonanych prac, różnorodność, oryginalną technikę, walory artystyczne, dlatego zorganizowana została wystawa pokonkursowa prezentująca wszystkie nadesłane prace. Cieszy fakt, że tak wiele dzieci wzięło udział w konkursie.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki, laureatom zaś wręczono nagrody książkowe.

Uroczystość uświetnił koncert kolęd w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. F. Chopina w Jarosławiu.