spotkanie autorskie ze Zbigniewem Święchem i Andrzejem Grabowskim

Data publikacji: 10/01/2013

Z okazji obchodów “Tygodnia Bibliotek 2007” biblioteka zorganizowała spotkanie autorskie zatytułowane “Magiczna podróż historyczno-literacka od A do Z”. Gośćmi spotkania byli panowie Zbigniew Święch i znany nam z wcześniejszych pobytów w Jarosławiu Andrzej Grabowski. Zbigniew Święch to ceniony dziennikarzem i eseistą, a także reżyser filmów dokumentalnych popularyzujących wiedzę humanistyczną. Jest autorem słynnych “Klątw, mikrobów i uczonych”, w której to książce odkrywa tajemnice krakowskiego Wawelu i spoczywających w jego kryptach polskich władców. W czasie spotkania w Urzędzie Miejskim Zbigniew Święch barwnie i humorystycznie opowiadał o swojej pracy naukowo-badawczej, której wynikiem są liczne książki. Snując swoje wawelskie opowieści przybliżył nam przedziwne, wręcz sensacyjne wydarzenia z historii Krakowa i Wilna. Swoją twórczość przybliżył nam Andrzej Grabowski, którego tym razem poznaliśmy jako autora fraszek, humoresek i satyr. Po spotkaniu zaintrygowani uczestnicy “Magicznej podróży” mieli możliwość zakupu książek obu panów z autorską dedykacją. W spotkaniu uczestniczył Burmistrz Miasta, bibliotekarze, nauczyciele, czytelnicy biblioteki i młodzież licealna.