Spotkanie DKK „Cień wiatru”

Data publikacji: 10/01/2013

Dnia 02.07.2007 r. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Filii nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jarosławiu.

Omawianą książką był “Cień wiatru” Carlosa Ruiza Zafona. Powieść ta wzbudziła tak duże zainteresowanie wśród czytelników, że poświęcono jej 2 kolejne spotkania. Pierwsze z nich odbyło się 25.06.2007 r.

Spotkania w kilkuosobowych, sympatycznych grupach dały możliwość wymiany uwag na temat bestselleru, którym niewątpliwie jest “Cień wiatru”.Dyskusje prowadzone były z niekłamanym zaangażowaniem i wielką przyjemnością, entuzjastycznie wypowiadano się na temat walorów tej pierwszej, napisanej dla dorosłych powieści C.R.Zafona. Chwalono jej staranny i malowniczy język (rzadkie zjawisko we współczesnej tendencji do skracania i dosadności) oraz trzymającą w napięciu fabułę. Nic dziwnego, że książka zdobyła ogromną popularność w wielu krajach. Spotkania przebiegły w kameralnej i ciepłej atmosferze. Dzielenie się wrażeniami z lektury, wymiana spostrzeżeń i uwag stanowiły nie lada ucztę duchową.