Czytanie od miasta do miasta – projekt czytelniczy

Data publikacji: 10/02/2021

10 lutego odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie on-line bibliotekarzy polskich i ukraińskich. Tym razem tematem szkolenia była „Miłość w literaturze”. Impulsem do omówienia tego rodzaju literatury było zbliżające się święto zakochanych – Walentynki. Bibliotekarze ukraińscy przybliżyli genezę tego święta oraz życiorys patrona – Św. Walentego.
W naszych rozmowach porównaliśmy obchody Walentynek w obu krajach; Choć wydają się bardzo podobne, to jednak dostrzec można wiele lokalnych tradycji oraz innych ciekawostek różniących je od siebie. Prezentowane były książki o miłości, tomiki poezji lirycznej oraz bajki dla dzieci, które uczą miłości, empatii, dobra i piękna.
Nie zabrakło dyskusji na temat nowości wydawniczych oraz literatury obyczajowej, która swą fabułą porusza serca naszych czytelników.
Ciekawostką okazał się kalendarz regionalnego pisarza ze Lwowa