Autorki wystawy wraz z zaproszonymi gośćmi pozujący do pamiątkowego zdjęcia

„Bieszczady wolność i piękno” – otwarcie wystawy

Data publikacji: 10/10/2023

6 października br. odbył się wernisaż wystawy „Bieszczady wolność i piękno” autorstwa Danuty Nowosiad i Agnieszki Cużytek. Wystawę tworzą zdjęcia Bieszczad uchwyconych w różnych porach roku. Fotografie powstały podczas wędrówek po tych malowniczych górach w 2020 r. Był to sposób autorek na odnalezienie piękna i wolności w czasach Pandemii COVID-19. Zdjęcia są również zapisem Ich wrażeń oraz próbą uchwycenia majestatu połonin; tego co oczarowuje, zachwyca i jednocześnie uszczęśliwia.

Na wernisaż licznie przybyli znajomi i przyjaciele autorek oraz czytelnicy biblioteki. Spotkanie miało wyjątkowy charakter, który oprócz pięknych fotografii tworzyła bieszczadzka muzyka i zaproszeni goście. Miłym akcentem na zakończenie były rozmowy przy kawie i ciastku.

Ekspozycja prezentowana będzie w godzinach otwarcia biblioteki do końca listopada br.

Autorki fotografii:

Danuta Nowosiad – pracownik administracyjny Szkoły Podstawowej im. Ignacego Łukasiewicza w Cieszacinie Wielkim. Inicjatorka i współorganizatorka wielu działań na rzecz rozwoju uczniów i szkoły. Od kilkunastu lat prowadzi Dom Bankietowy Magnolia w Kisielowie, gdzie łączy pracę z pasją. Organizuje cykliczne koncerty muzyki klasycznej i rozrywkowej cieszące się uznaniem i dużym zainteresowaniem pośród melomanów. Zwiedza dwory, zamki i pałace delektując się pięknem i historią odwiedzanych miejsc. Stara się zatrzymać chwile, detale i wspomnienia uwieczniając je na fotografii.

Agnieszka Cużytek – pedagog w Szkole Podstawowej im. Ignacego Łukasiewicza w Cieszacinie Wielkim. Od lat pracuje jako nauczyciel i jej codziennością jest nauczanie innych. Twierdzi że: „Jednak w spotkaniu z pięknem Bieszczad role się odwracają. To ja staję się uczniem a nauczycielem Natura. „Słucham” z uwagą jej lekcji o pięknie ukrytym w rozbłysku porannego światła szkicującego zarysy wzgórz, w lasach otulonych szalem zmierzchu, w palecie przepływających chmur. Fotografia jest dla mnie – przygodą. Przygodą, którą napotkałam gdzieś na jednym z bieszczadzkich szlaków.”