IBUK LIBRA – PLATFORMA KSIĄŻKI ELEKTRONICZNEJ

Data publikacji: 10/11/2020

Zapraszamy do korzystania z książki elektronicznej dostępnej na platformie IBUK LIBRA, która umożliwia czytanie on-line książek elektronicznych (1719 tytułów).

Dostęp do platformy umożliwiamy WSZYSTKIM ZAINTERESOWANYM, którzy zgłoszą – drogą e-mailową chęć korzystania z książek elektronicznych.

Co należy zrobić, by korzystać z wirtualnej biblioteki IBUK LIBRA na komputerze domowym?

1. Kod dostępu (PIN) można uzyskać drogą mailową wysyłając e-mail na adres multimedia@mbp.jaroslaw.pl z prośbą o udostępnienie PIN-u (przy zgłoszeniu prosimy podać swoje imię i nazwisko oraz w przypadku naszych czytelników numer z plastikowej karty bibliotecznej zaczynający się od 094… – wówczas e-mailem zwrotnym prześlemy PIN).

2. Wejść na stronę http://libra.ibuk.pl

3. Jednorazowo zarejestrować się w serwisie IBUK LIBRA (zakładka „ZAREJESTRUJ SIĘ” w prawym górnym rogu strony) wpisując:

swój adres e-mail

hasło (wymyślone przez siebie, składające się z co najmniej 6 znaków)

powtórzone hasło

zaakceptować regulamin.

4. Zalogować się do serwisu IBUK LIBRA przy pomocy adresu e-mail i podanego hasła (zakładka „ZALOGUJ SIĘ” w prawym górnym rogu).

5. Wybrać zakładkę (w prawym górnym rogu strony) „MOJE BIBLIOTEKI” – „DODAJ BIBLIOTEKĘ” i wpisać PIN (kod aktywacyjny) udostępniony przez bibliotekę.

IBUK LIBRA pozwala nie tylko na czytanie książek, ale również dzięki aplikacji myIBUK, na zaawansowaną pracę z e-książką. Aplikacja myIBUK umożliwia m.in.:

robienie notatek w książce,

dodawanie zakładek,

zaznaczanie fragmentów tekstu,

tagowanie fragmentów i zakreślanie kolorami,

wyszukiwanie w tekstach słów i fraz,

dostęp do wirtualnej półki z książkami,

eksport notatek – prześlij / udostępnij notatkę / zakładkę.

Zachęcamy również do korzystania z innych platform udostępniających darmowe e-książki. Więcej informacji znaleźć można w poniższym linku: