Zdjęcie grupowe uczestników konkursu.

Konkurs recytatorski w Filii nr 4 – relacja

Data publikacji: 11/04/2024

22 marca (piątek) w bibliotece na os. Kopernika odbył się mini konkurs recytatorski. Wydarzenie zrealizowano w oparciu oProgram Edukacji Czytelniczej. W świecie baśni i bajek”. Celem projektu było przede wszystkim rozbudzanie zainteresowania książką, zapoznanie z wybranymi pozycjami literatury dziecięcej, kształtowanie umiejętności prezentacji przed klasą oraz poznanie pracy bibliotekarza, księgarza i wydawcy.

W Filii nr 4 gościła klasa IIIb Szkoły Podstawowej Nr 1 im. św. Królowej Jadwigi w Jarosławiu razem z nauczycielkami Małgorzatą Kałętek i Karoliną Sękiewicz. W ramach konkursu większość dzieci recytowało wiersz Jana Brzechwy pt. „Wrona i ser”. Niektórzy uczniowie czytali bajki i baśnie wybrane ze zbiorów bibliotecznych. Trzecioklasiści odważnie prezentowali swoje utwory. Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody w postaci dyplomu, książki i słodyczy. Impreza przebiegała w miłej atmosferze, co ilustrują zamieszone zdjęcia.

Uczniowie klasa IIIb z radością po raz drugi odwiedzili bibliotekę.

Dziękujemy nauczycielom za przygotowanie tego konkursu, a dzieciom za ich odwagę i wysiłek.