Dzieci i opiekunowie z TPD w kolorowych maskach zwierząt pozujący do pamiątkowego zdjęcia.

Wakacje w bibliotece 2023

Data publikacji: 11/08/2023

Pierwszy miesiąc letniego wypoczynku już za nami. Dzieci spędzające wakacje w mieście odwiedziły naszą bibliotekę. Gościliśmy grupy zorganizowane i czytelników indywidualnych. Dla wszystkich przygotowaliśmy ciekawą ofertę, m.in.: zajęcia plastyczne, literackie, edukacyjne, pokazy bajek, gry planszowe i wideo. Nasze propozycje przybliżyły dzieciom patronów roku 2023 Aleksandra Fredrę i Mikołaja Kopernika. „Bajki Fredry na wesoło”, to zajęcia głośnego czytania. Tym razem poznaliśmy utwory:„Małpa w kąpieli”, „Paweł i Gaweł” czy „Osiołkowi w żłoby dano”. Dzieci chętnie wcielały się w role bohaterów wierszy, zamieniając bibliotekę w mini teatr.
By poznać postać wielkiego astronoma Mikołaja Kopernika, przygotowaliśmy cykl zajęć kosmicznych: tworzyliśmy rakiety, skafandry dla astronautów i zwiedzaliśmy układ słoneczny. Uzupełnieniem były projekcje filmowe z kosmicznymi bohaterami.
Jak co roku, nie zabrakło rozmów o ekologii i bezpiecznych wakacjach. W ramach zajęć plastycznych uczestnicy samodzielnie przygotowali kolorową fotobudkę i zorganizowali sesję zdjęciową! Jak zwykle, młodzi czytelnicy korzystali z przygotowanych kolorowanek, tworząc wakacyjną galerię bajkowych postaci. Zainteresowaniem cieszyły się też gry na konsolę X-box, m.in.: gry ruchowe Kinect Sports oraz Dance Central. W naszych zajęciach wzięli udział czytelnicy indywidualni oraz grupy półkolonijne ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarosławiu oraz dzieci z Bajkowego Przedszkola i Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Jarosławiu.