Mikołajki w Oddziale dla Dzieci

Data publikacji: 12/01/2013

9,11,15,16 grudnia, był okazją zorganizowania cyklu spotkań dla najmłodszych czytelników w bibliotece. W przepełnionej ciepłem atmosferze zbliżających się świąt Bożego Narodzenia dzieci mogły wybrać się w podróż do Laponii, legendarnej krainy Mikołaja.

Prezentacja „Co wiemy o Mikołaju” przybliżyła postać Św. Mikołaja, tradycje obdarowywania się prezentami, a także zwyczaje mikołajkowe w różnych krajach świata.

Dla dzieci przygotowano wiele innych atrakcji, takich jak: błyskawiczne konkursy wiedzy o Mikołaju, konkursy plastyczne na najpiękniej wykonaną postać Mikołaja.

Była też prezentacja książek o tematyce mikołajkowej i Bożonarodzeniowej. Wszystkie dzieci zostały obdarowane figurkami Mikołaja oraz słodyczami. Miłą niespodzianką był występ dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 9 im. J. Brzechwy, które zaprezentowały się w wierszach i piosenkach o Mikołaju. Mali goście zadowoleni byli z miło spędzonego dnia w bibliotece.