Tydzień Bibliotek 2009 – 'Biblioteka to plus”

Data publikacji: 12/01/2013

Już po raz szósty Miejska Biblioteka Publiczna w Jarosławiu włączyła się do ogólnopolskiej akcji ,,TYDZIEŃ BIBLIOTEK’’, której celem jest promocja książki i biblioteki w środowisku lokalnym.

W dniach od 8 do 15 maja br. zorganizowaliśmy wiele imprez czytelniczych dla wszystkich grup czytelników. Były to lekcje biblioteczne, spotkania, wystawy, warsztaty, konkursy, koncerty, kiermasze książek bibliotecznych.

W Tygodniu Bibliotek ogłosiliśmy amnestię dla czytelników zwalniając ich z opłat za przetrzymywanie książek. Jak co roku zorganizowaliśmy Dzień Otwarty (15.05) dla wszystkich użytkowników biblioteki. obchody Tygodnia Bibliotek uświetniły wystawy. W holu głównym wystawa ph. "Biblioteka to plus" prezentowała zbiory biblioteki z zakresu kultury, oświaty i nauki.