Wszystkie moje mamy – spotkanie z Renatą Piątkowską

Data publikacji: 12/06/2014

28 maja gościliśmy w bibliotece, już po raz drugi, znakomitą polską pisarkę dziecięcą – Renatę Piątkowską, która przyjechała z Bielska-Białej, by przedstawić nam swoją najnowszą książkę zatytułowaną ”Wszystkie moje mamy”. Pisarce towarzyszyła Malwina Kożuro – lektor, która po mistrzowsku czytała głośno fragmenty wspomnianej książki.

Kontakt słuchaczy z Renata Piątkowską jest zawsze niezwykły. Tak było i tym razem, mimo trudnej i obcej młodemu czytelnikowi tematyki książki. Utwór „Wszystkie moje mamy” poświęcony jest postaci Ireny Sendlerowej, która w czasie II Wojny Światowej uratowała ponad 2500 dzieci z warszawskiego getta. Autorka opisała prawdziwe losy małego, czteroletniego chłopca Szymka, którego Sendlerowa wywiozła w tekturowym pudle, by dać mu szanse na przeżycie w nowej rodzinie.

Młodzi słuchacze z ogromnym zainteresowaniem i wielką wnikliwością słuchali opowieści pisarki, zadając mnóstwo pytań. Obiecali opowiedzieć w swych domach rodzicom i bliskim o Irenie Sendlerowej, jej niezwykłej odwadze i wielkiej miłości do dzieci. Spotkanie zakończyło się wielkimi brawami, zakupem książek oraz autografami i wspólnym zdjęciem.

W spotkaniu z pisarką uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 i 11 w Jarosławiu.