Tydzień z Internetem 2011

Data publikacji: 13/01/2013

Biblioteka wzięła udział w międzynarodowej akcji „Tydzień z Internetem 2011”, mającej zachęcić jak największą liczbę osób do korzystania z Internetu.

28.02.2011r. o godz. 11:00 w Czytelni Głównej MBP odbyło się spotkanie dla seniorów ph.”Wirtualna poradnia zdrowia”. Szczególną uwagę poświęciliśmy biernemu paleniu tytoniu. Temat przygotowała Renata Majkut – Lotycz Przedstawiciel Inspektora Sanitarnego w Jarosławiu.

W ciekawej prezentacji multimedialnej przedstawiła skutki biernego palenia tytoniu. Seniorzy otrzymali ciekawe plakaty, ulotki, broszury dotyczące palenia tytoniu. Uczestnicy spotkania przy pomocy bibliotekarzy i wolontariuszy zapoznali się z zasobami Internetu na temat profilaktyki zdrowia, a także zdobyli podstawowe umiejętności poruszania się po stronach internetowych. Zostały zaprezentowane ciekawsze strony dotyczące profilaktyki zdrowia takie jak: www.zdrowie.senior.pl, www.zdrowie.gazeta.pl, www.medycynaludowa.pl, www.klub.senior.pl, www.treningwidzenia.pl.

Duże zainteresowanie wzbudził test wzroku oraz witryny zawierające wykazy leków. W miłej i sympatycznej atmosferze seniorzy wymieniali swoje doświadczenia i wiedzę dotyczącą zdrowia. Zostali też zachęceni do korzystania z zasobów biblioteki zarówno multimedialnych jak i tradycyjnych. Każdy uczestnik spotkania otrzymał kartę czytelnika umożliwiającą korzystanie z wszystkich agend biblioteki. Zostały tez przekazane materiały promujące ten dzień i zawierające informacje dotyczące biblioteki (ulotki, zakładki). Wszyscy uczestnicy zarejestrowali swój udział w internetowym liczniku akcji „Tydzień z Internetem 2011”.

Mamy nadzieję, że to integracyjne spotkanie zachęciło seniorów do korzystania z Internetu i częstego odwiedzania biblioteki.

Organizatorzy spotkania:

Miejska Biblioteka Publiczna, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna

w Jarosławiu, Jarosławskie Stowarzyszenie Oświaty i Promocji Zdrowia.

Patronat medialny: Gazeta Jarosławska.