Dzień Gier Planszowych

Dzień Gier Planszowych – relacja

Data publikacji: 13/10/2021

8 października w naszej bibliotece świętowaliśmy Dzień Gier Planszowych. Nasze zmagania rozpoczęliśmy zabawą ”Szybkie oko”; każdy mógł sprawdzić swój refleks i spostrzegawczość rzucając wyzwanie bibliotekarzowi w karcianej grze Dobble. Odważnych było sporo i choć bibliotekarze dzielnie walczyli, zostali pokonani w grze przez czytelników. Rozgrywki odbywały się w Filii nr 2 i w Wypożyczalni Dla Dzieci i Młodzieży.
Dodatkowo w Filii nr 2 przez prawie 2 tygodnie, wspólnie tworzyliśmy opowiadanie „Rebel na tropie przygód”. Losując jedną z obrazkowych kart Dixit, można było dopowiedzieć fragment historii Rebel, który w połączeniu z kolejnymi kartami utworzył zaskakujące opowiadanie. Nikt się nie spodziewał, jak niezwykłe przygody spotkały Rebel. Zachęcamy do przeczytania całej historii „Rebel na tropie przygód”, a na umieszczonych zdjęciach zobaczycie także, jak bawiliśmy się w Dniu Gier Planszowych.

Dziękujemy wszystkim czytelnikom za kreatywność i udział we wspólnej zabawie!