Nowa Biblioteka już otwarta!

Data publikacji: 14/01/2013

20 września br. w budynku przy ul. ks. Jakuba Makary 1 odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej im. A. Fredry w Jarosławiu. Po trzech latach budowy mieszkańcy miasta otrzymują nowoczesną, przestronną, funkcjonalną bibliotekę. Ciekawa aranżacja biblioteki zachęca do spędzania wolnego czasu. W bibliotece powstało nowoczesne Centrum Multimedialne skupiające czytelnię internetową, odsłuch muzyki, czytelnię naukową, kawiarnię i salę prezentacji multimedialnych.

Dla osób niepełnosprawnych ruchowo zlikwidowane zostały bariery architektoniczne. Dla osób z dysfunkcją wzroku zostały zorganizowane stanowiska z najnowszą technologią i specjalistycznym sprzętem, co w pełni umożliwia korzystnie z zasobów biblioteki.

Znaczna część nowego lokalu przeznaczona jest dla dzieci, którym poświęcaliśmy szczególną uwagę w projektowaniu i urządzaniu biblioteki. Ciekawie zaaranżowana przestrzeń z pewnością rozbudzi u dzieci chęć poznawania, będzie źródłem wiedzy i fascynacji książką, a także miejscem dobrej zabawy. Czytelnicy będą mogli samodzielnie wypożyczać i zwracać książki za pomocą stanowiska samoobsługowego RFiD.