Logo MBP w Jarosławiu

Obrazki malowane słowem – spotkanie z Anną Gajdą

Data publikacji: 14/05/2014

Zapraszamy na spotkanie z jarosławską poetką Anną Gajdą – autorką tomików poezji dla dzieci i dorosłych.

Spotkanie odbędzie się 14 maja 2014 godz. 12ºº w sali multimedialnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jarosławiu, ul. ks. Jakuba Makary 1.

Tym razem poetka zaprosi nas w literacką podróż twórczości dla dzieci.

Sympatyków poezji Pani Anny Gajdy jeszcze raz serdecznie zapraszamy!

Anna Gajda – jest jarosławianką, z wykształcenia nauczycielką, obecnie na emeryturze. Literatura pasjonuje się od wielu lat. Pisze wiersze i opowiadania dla dorosłych i dla dzieci.

Brała udział i bierze nadal, w wielu konkursach literackich regionalnych, ogólnopolskich oraz międzynarodowych, otrzymują nagrody i wyróżnienia.

Debiutowała w latach 80-tych na antenie Radia Rzeszów, następnie w Kurierze Jarosławskim. Jej twórczość publikowano na łamach Nowin, Pogranicza, Sztafety, oraz prasie lokalnej, jak również w

almanachach pokonkursowych.

W Radiu i TV Rzeszów emitowane były reportaże oparte o tematykę jej wierszy.

W swoim dorobku autorka posiada wiele zbiorków poezji wydanych przez oficyny literackie, jak tez przez nią samą. A są to tomiki wierszy zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

W 2005 r. została uhonorowana Złotą Odznaką „Za zasługi dla Jarosławia”, zaś w 2007 r. „Medalem, Komisji Edukacji Narodowej”.