Święto Polskiej Niezapominajki w Bibliotece

Data publikacji: 15/01/2013

Od 2002 roku w Polsce obchodzone jest święto Polskiej Niezapominajki. Przypada ono na 15 maja – dzień kalendarzowej i katolickiej św. Zofii. Symbolem święta stał się niebieski kwiatek – niezapominajka, która pojawia się w krajobrazie polskim początkiem wiosny, w miesiącu maju.

Dzień Polskiej Niezapominajki ma na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, ciekawych osób, niezapomnianych miejsc i sytuacji, przypomina o szacunku jaki powinniśmy żywić dla przyrody i historii naszej małej i wielkiej Ojczyzny. Do tradycji święta weszło, by w tym dniu wykonać kartki pamięci dla ukochanej osoby, uczestniczyć w konkursach: literackich, krasomówczych, fotograficznych, wiedzy ekologicznej, układania polnych kwiatów w bukiety, warsztatach plastycznych itp. W dniach 12-13 maja 2011 r. Jarosławskie Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych i Pilotów wycieczek inicjuje obchody Święta Polskiej Niezapominajki w powiecie jarosławskim. Honorowy patronat nad tą imprezą objął Burmistrz Miasta Jarosławia i Starosta Powiatu Jarosławskiego. Miejska Biblioteka Publiczna im. a Fredry w Jarosławiu jest współorganizatorem obchodów Święta Polskiej Niezapominajki w powiecie jarosławskim. Rozpoczniemy je już w kwietniu, by włączyć do tej akcji jak największa grupę uczniów i nauczycieli. Nasza oferta zawiera szereg imprez czytelniczych, takich jak: lekcje biblioteczne, spotkania z ciekawymi ludźmi, konkursy, wystawy, inscenizacje. Głównym dniem obchodów będzie 12 maja br.

Szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych imprez można uzyskać pod nr telefonu (16) 621 55 77 w. 124.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!