23 kwietnia – Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Data publikacji: 15/04/2021

Już za kilka dni (23 kwietnia) będziemy obchodzić Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich!

Data ta wybrana została jako symboliczna dla literatury światowej. W tym dniu w roku 1616 zmarli Miguel de Cervantes, William Szekspir i historyk peruwiański Inca Garcilaso de la Vega . Na ten sam dzień przypada również rocznica urodzin lub śmierci innych wybitnych pisarzy, np. Maurice’a Druona, Halldóra Laxnessa, Vladimira Nabokova, Josepa Pla i Manuela Mejía Vallejo.

To wydarzenie może być dla nas inspiracją, zwłaszcza w okresie pandemii, do sięgania po książkę! W trudnym okresie izolacji, możemy otworzyć się na innych poprzez czytanie, dzielić się wiedzą, wymieniać poglądy, poszerzać horyzonty i wspólnie przeżywać emocje, uczucia i literackie fascynacje.

Z tej okazji zachęcamy do czytania szczególnie!!! O książkach napisano wiele. Zapraszamy do wspólnej zabawy i publikowania na bibliotecznym facebooku ulubionych cytatów i wierszy o książkach. Być może pokażą one potęgę książek i zachęcą do czytania … A dla czytelników, którzy odwiedzą nas tego dnia w bibliotece przygotujemy najciekawsze cytaty z książką w tle.

Miłośników dobrej literatury serdecznie zapraszamy!