Tydzień Bibliotek 2021 – relacja

W dniach od 8 do 15 maja br. odbyła się XVIII edycja ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, obchodzona p.h: „Znajdziesz mnie w bibliotece”, nawiązujące do biblioteki, jako miejsca:

„… gdzie wszystko zależy od Ciebie, miejsca, które nic nie wymusza, jedynie zaprasza, a jednocześnie wybór, czy skorzystasz z zaproszenia, pozostawia Tobie, Twojej woli, aktywności, a przede wszystkim determinacji.

Na Tydzień Bibliotek przygotowaliśmy ciekawą ofertę, zarówno w formie tradycyjnej jak i on-line. Mamy nadzieję, że każdy z Was, korzystając z naszych propozycji, przeżył coś pięknego, niezwykłego i odnalazł swój sposób na miłe spędzanie wolnego czasu.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa prac pt. Od strony wiosny” jarosławskiej malarki Ludwiki Koczut którą można było obejrzeć w bibliotece głównej. Równie ciekawa okazała się wystawa fotograficzną Ukryte piękno”, która gościła w „Małej galerii” Filii nr 4.  Autorką wystawy jest Maja Dąbrowska, uczennica klasy 8 Szkoły Podstawowej nr 10 w Jarosławiu.

W przestrzeni wirtualnej znalazły się też ciekawe propozycje, nawiązujące do ważnych rocznic i wydarzeń literackich. Był to mini-konkurs na pracę artystyczną odnoszącą się do tegorocznego hasła „Znajdziesz mnie w bibliotece” oraz zabawa literacka Ach, gdybym był poetą…” na najlepszą przeróbkę wiersza Cypriana Kamila Norwida – patrona roku 2021.

Dla czytelników aktywnych na portalach społecznościowych przygotowaliśmy zabawę on-line pt. „Literaccy Detektywi na tropie trefnych tytułów, polegającą na wytypowaniu nie pasującego do innych tytułu książki, filmu lub postaci.
Najmłodszym czytelnikom zaproponowaliśmy zabawęZalane soczkiem”; dzieci tworzyły spójny tekst ze słownej rozsypanki, wykazując się doskonałą znajomością literatury.

Tradycyjnie już, w czasie Tygodnia Bibliotek, dostępne były atrakcyjne nowości wydawnicze, a wśród nich książki, audiobooki, filmy i gry planszowe, które znalazły swoje miejsce również na wystawie on-line i w zestawieniu bibliograficznym.

Dziękujemy wszystkim za obecność i udział w Tygodniu Bibliotek 2021.

Już dziś zapraszamy na ciekawe imprezy i wydarzenia w przyszłym roku!