CZYTANIE OD MIASTA DO MIASTA – DZIEŃ BIBLIOTEKARZA I BIBLIOTEK

13 października odbyło się kolejne spotkanie on-line w ramach projektu „Czytanie od miasta do miasta” z zaprzyjaźnionymi bibliotekarzami z Lwowskiej Biblioteki Regionalnej dla Młodzieży. Tematem rozmowy było święto bibliotek i bibliotekarzy obchodzone na Ukrainie w dniu 30 września. Spotkanie było okazją do przekazania wspólnych doświadczeń z pracy bibliotekarzy w Polsce i na Ukrainie. Rozmawialiśmy również o polskim Dniu Bibliotekarza, który rozpoczyna Tydzień Bibliotek i obchodzony jest w dniach 8 – 15 maja. Nie zabrakło ciekawych relacji i wspomnień z przeprowadzonych w naszych bibliotekach zajęć i imprez, m.in.: spotkań z pisarzami, pasowań na czytelnika, projektu Instytutu Książki „Mała Książka Wielki Człowiek”, DKK czy głośnego czytania dzieciom. Podczas spotkania przedstawiliśmy książki, które swoją tematyką nawiązują do biblioteki. Rozmawialiśmy również o roli książki w życiu młodych czytelników, prezentując tytuły, które szczególnie zachęcają dzieci do czytania. Omówiliśmy też interesujące filmy z akcentem „bibliotekarskim”. Ważnym tematem naszej rozmowy była współpraca z innymi placówkami edukacyjnymi i kulturalnymi.

Miłym akcentem na zakończenie były gratulacje i brawa dla bibliotekarzy z Lwowskiej Biblioteki Regionalnej dla Młodzieży za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie na najlepszą ukraińską bibliotekę .