Spotkanie autorskie z Bernadetą Szczyptą

Data publikacji: 16/01/2024

19 stycznia br. odbyło się spotkanie z autorką Bernadetą Szczyptą i bohaterami książki pt. „Gdzie jest moje szczęście”. To kolejna pozycja, która została wydana w ramach projektu pn. Książka PSONI Koło w Jarosławiu.

Wydanie książki dofinansowano ze środków PFRON – Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych będących w dyspozycji Samorządu Województwa Podkarpackiego – Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie.

Publikacja „Gdzie jest moje szczęście” Bernadety Szczypty znajduje się w zbiorach naszej biblioteki.

Książka jest głosem rodziców osób z niepełnosprawnością. Ma pokazać społeczeństwu jakimi są ludźmi, jak sobie radzą z troskami codzienności, ale kiedy są szczęśliwi. Jej bohaterowie podzielili się szczerymi, pełnymi wzruszenia i emocji historiami. Rozmówcy wracają wspomnieniami do momentu pojawienia się dziecka na świecie, do pierwszych chwil po usłyszeniu diagnozy. Przed jakimi wyzwaniami stanęły ich rodziny, co trzeba było zmienić, jak teraz wygląda ich życie.

Organizatorzy:

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną koło w Jarosławiu,z

Miejska Biblioteka Publiczna im. A. Fredry w Jarosławiu.