Spotkanie autorskie z Jarosławem Gugałą

Data publikacji: 17/01/2014

16 stycznia 2014 r. odbyło się spotkanie autorskie z Jarosławem Gugałą, polskim dziennikarzem (TVP, Polsat), muzykiem i dyplomatą. Absolwent iberystyki na Uniwersytecie Warszawskim oraz studiów doktoranckich

w SGH w Warszawie.

W latach 1990-99 pracował w Telewizji Polskiej. W latach 1999-2003 pełnił funkcję Ambasadora RP w Urugwaju. Obecnie związany jest z Telewizją Polsat, pisuje felietony i artykuły prasowe, wykłada dziennikarstwo na UW i Wyższej Szkole Dziennikarstwa im. M. Wańkowicza. Prywatnie pasjonuje się piosenką literacką i poezją śpiewaną.

Podczas spotkania promował wydaną w 2012 r. książkę pt. „Doskonale a nawet gorzej. Świat we mgle absurdu”. Jest to zbiór felietonów i artykułów poświęconych Polsce i Polakom, a także wydarzeniom o charakterze międzynarodowym. To wnikliwa analiza narodowych przywar i kompleksów, takich jak skłonność do czarnowidztwa, zacietrzewienie i pieniactwo, pogarda wobec politycznych adwersarzy. Autor tropi i wyśmiewa absurdy naszej polityki oraz komercjalizację i brak zasad w mediach. Książka adresowana jest zarówno do młodszych, jak i dojrzałych czytelników.

Jarosław Gugała prezentując swoją książkę wywołał ożywiona dyskusję; sprawy współczesnej Polski i świata okazały się bliskie uczestnikom spotkania. Mimo wielu gorzkich refleksji, optymizm autora udzielił się nam wszystkim.

W spotkaniu wzięli udział licealiści – uczniowie klas dziennikarskich, słuchacze Akademii Trzeciego Wieku oraz czytelnicy biblioteki.

Wielu z nas nabyło książkę wraz z dedykacją i autografem autora.

Organizatorzy:

I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu