Budynek Miejskiej Biblioteki nocą.

VII Jarosławska Noc Biblioteki – relacja

Głównym wydarzeniem tegorocznego Tygodnia Bibliotek, obchodzonego pod hasłem „Biblioteka – Świat w jednym miejscu” była VII Jarosławska Noc Biblioteki. We wtorek 10 maja zaprosiliśmy do nas przedstawicieli władz miasta, Starostwa Powiatowego, instytucji kulturalnych oraz bibliotekarzy, młodzież szkół średnich, mieszkańców miasta Jarosławia. W ten wyjątkowy wieczór nasi goście mogli obejrzeć i wziąć udział w wielu imprezach czytelniczych i artystycznych. Jarosławską noc bibliotek rozpoczęliśmy otwarciem dwóch wystaw: „Pastelowy Sen” – wystawa malarstwa Marzanny Błahuty oraz wystawy rzeźby Władysława Krupy. Goście z zainteresowaniem obejrzeli pięknie prezentujące się ekspozycje, a o swoich pasjach i twórczości opowiedzieli sami artyści, rodowici jarosławianie.

Po wrażeniach z dziedziny sztuki przyszła pora na humor, śpiew i taniec. W ten niepowtarzalny wieczór wystąpił kabaret „Młodzi duchem” z repertuarem „Ja ci pokażę”, artyści zaprezentowali również program artystyczny zatytułowany „Bodo”, na który złożyły się: pokaz taneczny zespołu „Balans”, a swoim śpiewem zachwycił nas zespół „Sway”. Za kunszt aktorski i talent muzyczny artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami zgromadzonej publiczności.

W tle występów artystycznych miały miejsce inne ciekawe atrakcje. Zaproszeni goście mogli obejrzeć stoiska jarosławskich szkół, w ramach „Jarmarku możliwości”. Prezentacje cieszyły się zainteresowaniem szczególnie młodych czytelników biblioteki. Swoje prace przedstawili uczniowie Zespołu Szkół Plastycznych, Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących oraz Zespołu Szkół Innowacyjnych w Jarosławiu.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się również stoisko kosmetyczne „Kobiety Leaders Jarosław – „Oriflame”. Chętne osoby miały możliwość zbadania skóry, wysłuchania fachowych porad odnośnie pielęgnacji, a także wzięcia udziału w loterii fantowej.

Uczestnicy wydarzenia mogli zwiedzić bibliotekę, wziąć udział w zabawach i grach literackich, a także kupić książki na kiermaszu bibliotecznym.
Miłym akcentem wieczoru było spotkanie przy kawie, które stało się świetną okazją do wspomnień, rozmów i dyskusji. Była to jedyna taka noc, pełna wrażeń i pozytywnych emocji. Już dziś zapraszamy za rok!

Działanie klawiatury ZHELTA k6  – Filipa Piękosia – Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących

Stanowisko uczniów Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących

Stanowisko uczniów Zespołu Szkół Plastycznych