Malarski klan – wystawa malarstwa

Data publikacji: 05/05/2023

Zapraszamy do obejrzenia wystawy „Malarski Klan”. Ekspozycja przedstawia obrazy jarosławskich artystów i ich przyjaciół. Charakteryzuje ją ciekawa tematyka, zachwyca wrażliwością i różnorodnością warsztatu. Prace wykonane są w wielu technikach, są to m.in.: olej, akryl, rysunek, pastel, akwarela oraz techniki mieszane. Każdy z artystów ma swój niepowtarzalny styl. Wystawę „Malarski Klan” tworzą artyści:

• Danuta Śniak Filipczak – ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu . Stosuje techniki mieszane, olej, akryl i rysunek.

• Henryk Filipczak – absolwent Politechniki w Poznaniu. Malarstwem interesuje się od młodych lat. Specjalizuje się w pejzażu, stosuje techniki mieszane. Kolory to mocna strona jego prac.

• Katarzyna Jurasik Śniak – ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu . Stosuje malarstwo i techniki różne.

• Piotr Stanisław Śniak – ukończył ASP we Wrocławiu na kierunku malarstwo – stosuje techniki mieszane.

• Jadwiga Bardyszewska – kształciła się w LSP w Jarosławiu i Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Malarstwo i rzeźba w Jej wypadku idą zgodnie. Stosuje techniki mieszane; rzeźbi w brązie.

• Maria Tomczyk – posiada wykształcenie ogólne o profilu plastycznym (Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu). Stosuje techniki mieszane, olej, akryl, akwarelę, pastel i rysunek. Lubi malować portrety.

• Karol Lekostaj – posiada wykształcenie techniczne, ale sztuka i malarstwo (techniki różne) zdominowały Jego życie.

• Aleksandra Lekostaj – Kształci się w Liceum Sztuk Plastycznych w Krośnie. Stosuje techniki różne.

• Greta Leśko – Posiada wykształcenie plastyczne uzyskane w Liceum Sztuk Plastycznych w Krośnie i studia plastyczne w Cieszynie. Stosuje techniki różne, ale ikona jest główną domeną Jej twórczości.

Wystawę można oglądać do końca czerwca br. w godzinach otwarcia biblioteki.