Czytanie od miasta do miasta – projekt on-line

Data publikacji: 17/09/2020

Za nami kolejne spotkanie online w ramach projektu „Czytanie od miasta do miasta”. Tym razem z bibliotekarzami z Lwowskiej Biblioteki dyskutowaliśmy na temat najchętniej czytanych książek latem. Okazało się, że czytelnicy we Lwowie jak i w Jarosławiu mają podobne gusta czytelnicze. Wśród pań największą popularnością cieszą się książki obyczajowe, romanse historyczne, biografie, sensacja i thrillery, natomiast mężczyźni czytają literaturę faktu, sensację oraz książki historyczne i fantasy.

Dzieci młodsze korzystają ze specjalnie wydanych książeczek do nauki czytania, chętnie też wypożyczają książki z bohaterami ze znanych kreskówek. Młodzież niezmiennie zachwyca się fantasy oraz literaturą obyczajową.

Przygotowaliśmy również ekspozycję książek najchętniej czytanych latem oraz tych ze słowem „lato” w tytule. Prezentowane tytuły obejmowały literaturę dziecięcą, młodzieżową i dla dorosłych. Spotkanie było okazją do przekazania doświadczeń

w pracy z czytelnikami oraz wymiany opinii i recenzji na temat wakacyjnej literatury.