Teatrzyk Kamishibai – głośne czytanie

Data publikacji: 18/05/2023

Obchody tegorocznego Tygodnia Bibliotek w Fili 2 upłynęły pod znakiem wspólnego czytania. Tym razem wykorzystaliśmy teatrzyk Kamishibai zwany również teatrem narracji. Jest to technika opowiadania i czytania wywodząca się z Japonii, wykorzystująca plansze z ilustracjami oraz drewnianą skrzyneczkę- teatrzyk. W zajęciach wzięły udział dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 11 (grupa Papużki) oraz dzieci z Przedszkola Akademia Uśmiechu ( Jagódki i Sówki). Zajęcia były okazją do przybliżenia Japonii i panujących tam zwyczajów. Dzieci poznały t historię teatru obrazkowego. Pierwszą czytaną bajką był „Mój przyjaciel Kemushi”,w której mały chłopiec snuje opowieść o gąsienicy mieszkającej w niezwykłym ogrodzie. Przepiękne ilustracje zabrały nas w podróż do kraju kwitnącej wiśni. Kolejną bajką była „Czułość” Antoine Guilloppe. Piękne w formie ilustracje zabrały nas w podróż do krainy uczuć. Na przykładach zwierząt omawiane były sposoby okazywania miłości, przyjaźni i troski. Książka była impulsem do tworzenia przez dzieci pięknych historii o uczuciach i sposobach ich okazywania.