Bohaterowie utworów Henryka Sienkiewicza – Konkurs rozstrzygnięty!

Data publikacji: 19/05/2014

15 maja br. na zakończenie obchodów Tygodnia Bibliotek 2014 odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego: „Bohaterowie utworów Henryka Sienkiewicza” zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną wraz z Zespołem Szkół Plastycznych w Jarosławiu.

Konkurs nawiązuje do tegorocznej akcji Narodowe Czytanie Dzieł Henryka Sienkiewicza.

W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu jarosławskiego.

Komisja konkursowa przyznała nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych. Prace wykonane były różnymi technikami, wyróżniały się oryginalnymi pomysłami, estetyką i kolorystyką. Cieszy fakt, że utwory Henryka Sienkiewicza są znane i nadal chętnie czytane przez młode pokolenie.

Nadesłane prace wyeksponowane zostały na wystawie pokonkursowej w bibliotece.

Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do obejrzenia ekspozycji prac konkursowych.