Dzień Księgarza, Wydawcy i Drukarza w bibliotece

Data publikacji: 20/05/2014

„Czytanie łączy pokolenia” – hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek nawiązuje do Jubileuszu „650 lat w służbie książki”. Dlatego rok 2014 przebiega pod znakiem imprez popularyzujących książkę, czytelnictwo i wiedzę o zawodach związanych z wytwarzaniem i upowszechnianiem książek. Z wielką przyjemnością włączyliśmy się w te obchody; 12 maja br. był dniem Księgarza, Wydawcy i Drukarza w naszej bibliotece. Pojawiły się u nas stoiska jarosławskich firm i instytucji związanych z tymi zawodami. Efekty swojej pracy prezentowała jarosławska Drukarnia Rafada. Na jej stoisku znalazły się kalendarze, albumy o Jarosławiu, ulotki, foldery, wizytówki.

Ciekawą ekspozycję stworzyła Drukarnia Papirus z Jarosławia, która eksponowała wydawnictwa regionalne dotyczące całego Podkarpacia oraz etykiety, ulotki, itp.

Zawód księgarza reprezentowany był przez księgarnię Epos z Jarosławia, która na swoim stoisku zgromadziła atrakcyjne nowości wydawnicze. Dużym zainteresowaniem cieszyły się materiały promocyjne dotyczące Jarosławia oraz regionalia, które znalazły się na stoisku Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu.

W tym dniu czytelnicy odwiedzający bibliotekę mogli zapoznać się z ofertą naszych firm

związanych z wytwarzaniem i upowszechnianiem książki.