Tydzień Bibliotek 2014 – Noc Biblioteki

Data publikacji: 20/05/2014

9 maja br. już po raz drugi obchodziliśmy jarosławską Noc Bibliotek.

O godzinie 18:00 rozpoczęła się wyjątkowa i fascynująca noc; zaprosiliśmy naszych czytelników i mieszkańców miasta na zwiedzanie biblioteki oraz wieczór kultury i literatury francuskiej – wieczór wszystkiego, co kojarzy się z krajem nad Sekwaną. W nastrój wprowadził nas spektakl Les Champs Elysees. Program inspirowany legendarną piosenką francuską odwołującą się do paryskich kabaretów brawurowo wykonali aktorzy Zespołu Piosenki Estradowej „Sway” oraz Grupy Tanecznej „Free Style” pod kierunkiem Pani Doroty Białek, choreografia Greta Wyczawska-Dubaj, opracowanie muzyczne Bernard Augustynowicz. Atrakcją wieczoru okazał się też pokaz mody uczennic z Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych im. Juliusza Słowackiego w Jarosławiu pod kierunkiem Pani Anny Purcha. Piękne, sympatyczne dziewczyny z wielką gracją zaprezentowały stroje kraju słynącego z mody. Zarówno piosenka francuska, jak i pokaz mody zachwycił uczestników nocy bibliotek, którzy nagrodzili występy wielkimi brawami. Wrażenie zrobiły smakołyki kuchni francuskiej przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu. Uwagę zwróciły nie tylko walory smakowe, ale też estetyka wykonania. Wszyscy, którzy tego wieczoru odwiedzili naszą bibliotekę mogli obejrzeć wystawę literatury francuskiej (ekspozycje pochodzące ze zbiorów biblioteki) oraz projekcje filmowe.

Niezapomniane wrażenia sprawiają, że już dziś czekamy na następną Jarosławską Noc Biblioteki.