100. rocznica urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

Data publikacji: 21/01/2021

22 stycznia 2021 roku przypada 100. rocznica urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego – poety, żołnierza, przedstawiciela pokolenia Kolumbów. Sejm RP doceniając dorobek twórczy poety, a także jego zasługi w walce o niepodległość Polski ustanowił rok 2021 rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. W czasie okupacji Baczyński brał czynny udział w akcjach zbrojnych, jednocześnie dużo tworzył, powstały wówczas piękne wiersze o wojnie, ale również o miłości. Poeta zginął 4 sierpnia 1944 roku walcząc w Powstaniu Warszawskim.
Stanisław Pigoń powiedział o Baczyńskim: „Cóż należymy do narodu, którego losem jest strzelać do wroga z brylantów”.
Rok 2021 może być doskonałą okazją do odkrywania twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego na nowo.
W załącznikach prezentujemy zestawienia bibliograficzne zawierające utwory Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz opracowania na temat życia i twórczości poety dostępne w zbiorach biblioteki.

Zapraszamy do naszych wypożyczalni!

Zestawienie Baczyński

Zestawienie Baczyński 2