Pastelowy sen – wystawa malarstwa Marzanny Błahuty

Data publikacji: 21/04/2022

Zapraszamy do obejrzenia wystawy malarstwa jarosławskiej artystki Marzanny Błahuty. Pani Marzanna jest absolwentką Instytutu Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Pracuje jako nauczyciel plastyki i informatyki w Szkole Podstawowej nr 4 w Jarosławiu. Tworzy kompozycje w pastelach, malarstwie olejnym i akrylowym oraz rysunek. Bierze czynny udział w plenerach malarskich m.in. w Lublinie, Toruniu, Gorzowie Wielkopolskim, Makowie Podhalańskim, Nowogrodzie. Była uczestniczką wystaw indywidualnych i zbiorowych. Ostatnio na wystawie „Kobieta” w Galerii Rynek 6 zaprezentowała najnowszą pastel pt. „Usta”. Najczęstszym tematem jej prac jest akt oraz portret.

Mówi o sobie: „Moja twórczość jest dla mnie bardzo ważna, daje mi całkowitą przyjemność, upust pasji i nieskrępowaną wolność. Sztuka towarzyszy mi od najmłodszych lat. Najbardziej fascynuje mnie człowiek – emocje, jego nastroje i przeżywanie świata. Staram się nie zamykać na jeden gatunek sztuki ponieważ sądzę, że artysta powinien dążyć do wolności twórczej i wtedy jest spełniony.
Każdy człowiek ze swoim zbiorem doświadczeń i skojarzeń inaczej odbiera rezultat pracy artysty i to jest siła i piękno sztuki. Moja sztuka to ulotność chwili … ”

Ekspozycję oglądać można w Centrum Multimedialnym w godzinach pracy biblioteki.