Czytanie od miasta do miasta – projekt on-line

Data publikacji: 22/10/2020

20 października, po raz kolejny, spotkaliśmy się on-line z zaprzyjaźnionymi bibliotekarzami z Lwowskiej Biblioteki Regionalnej dla Młodzieży. Tematem naszej rozmowy były najciekawsze ekranizacje literatury dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Temat był okazją do zaprezentowania książek i ich ekranizacji. Nie zabrakło literatury klasycznej, polskiej i obcej, najbardziej poczytnych powieści dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wspominaliśmy o naszych wrażeniach z obejrzanych ekranizacji, które często zachęcają do sięgania po książkę.

W trakcie rozmowy bibliotekarze zauważyli, że w obu krajach czytane są te same, popularne tytuły książek i na te same filmy chodzimy do kina. Na spotkanie zostały przygotowane ekspozycje książek i ich filmowych adaptacji.