WYSTAWA FOTOGRAFICZNA – „JESTEM W KRĘGACH”

Data publikacji: 23/02/2021

Od dnia 17 lutego br. zapraszamy do obejrzenia wystawy fotograficznej pod tytułem „Jestem w kręgach”. Wystawa jest zorganizowana we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Jarosławiu (PSONI Koło w Jarosławiu).

Projekt przedstawia sylwetki 10 osób z niepełnosprawnością intelektualną – uczestników Kręgów Wsparcia, w relacji z osobami z ich otoczenia. Model kręgów wsparcia to koncepcja wspierania środowiskowego osób z niepełnosprawnością intelektualną w miejscach, gdzie żyją, wśród ludzi, których znają, w przestrzeni, w której dorastali, w lokalnej społeczności. Członkowie kręgu wspierają osoby w dążeniu do samodzielnego życia w przyjaznym środowisku. Bohaterowie wystawy potwierdzają, że każda z osób z niepełnosprawnością ma możliwość zbudowania własnego kręgu życzliwych mu osób!