Dzieci z półkolonii prezentują trójwymiarową makietę Układu Słonecznego

Tajemnice kosmosu – zajęcia edukacyjne

Data publikacji: 23/08/2023

22 sierpnia odwiedziły nas dzieci z półkolonii ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Jarosławiu, które wzięły udział w zajęciach edukacyjnych „Tajemnice kosmosu”, nawiązujących do patrona roku 2023 Mikołaja Kopernika. Zajęcia zostały dostosowane do dwóch grup wiekowych. Uczestnicy wykonali trójwymiarowe makiety Układu Słonecznego, pełne gwiazd, rakiet, planet i pyłu kosmicznego. Dzieci wykazały też duże zaangażowanie, kreatywność i zainteresowanie kosmicznym tematem.

Ciekawym wyzwaniem okazała się gra w kalambury, która przyjęła nietypową formę; tym razem nasi goście zaprezentowali umiejętności plastyczne, rysując specjalnymi markerami na oknach Wypożyczalni dla Dzieci. Zabawie towarzyszyło wiele uśmiechu i radości.

Na zakończenie spotkania dzieci zostały zaproszone na projekcje filmowe, nawiązujące do znanych serii wydawniczych. Zajęcia „Tajemnice kosmosu” okazały się bardzo interesujące, dzieci przekonały się, że w naszej bibliotece nie ma czasu na nudę!