Jarosławska Akademia Bezpiecznego Seniora zaprasza

Data publikacji: 24/04/2014

„Bezpieczny senior… w bezpiecznym ogrodzie działkowym”

24 kwietnia 2014 r. zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach „Jarosławskiej Akademii Bezpiecznego Seniora”. O godz. 16.30, w sali multimedialnej Miejskiej Biblioteki Publicznej im. A. Fredry o bezpieczeństwie na ogrodach działkowych będą mówili przedstawiciele Policji i Straży Miejskiej. Zachęcamy do udziału prezesów i członków zarządów jarosławskich Rodzinnych Ogrodów Działkowych, działkowców oraz wszystkich zainteresowanych.

Rozpoczyna się sezon porządkowania ogródków działkowych oraz częstszego przebywania na świeżym powietrzu. To również niestety okres dużej aktywności złodziei, którzy właśnie w tych miejscach „polują" na pozostawione bez zabezpieczenia mienie. „Jarosławska Akademia Bezpiecznego Seniora" pragnie zwrócić uwagę działkowców na zagrożenia, z którymi już się spotkali lub mogą spotkać się w przyszłości na ogrodach oraz podpowiedzieć w jaki sposób można ich uniknąć lub przynajmniej zminimalizować mówi Andrzej Jędrejko, Komendant Straży Miejskiej w Jarosławiu.

Kwietniowe spotkanie będzie poświęcone bezpieczeństwu na ogrodach działkowych, rozwiązywaniu problemów dotyczących właściwego zabezpieczenia mienia działkowców, jak również codziennej, zwykłej rozwadze, ostrożności i czujności w czasie rekreacji i odpoczynku na terenie ogrodów działkowych.

Organizatorzy spotkania poruszą również kwestie utrzymania czystości i porządku w obrębie ogrodów działkowych wynikające z Regulaminu o utrzymaniu czystości i porządku na terenie miasta Jarosławia, a w szczególności niewłaściwego pozbywania się odpadów i nieczystości, czy też (co niejednokrotnie nie jest już rzadkością) podrzucania sąsiadom śmieci i odpadów oraz pozbywania się ich w inny, niezgodny z przepisami prawa sposób.

Funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej zwrócą uwagę na zabezpieczenie mienia działkowców, przekażą cenne wskazówki jak postępować aby ustrzec się włamań i kradzieży rzeczy posiadanych na ogrodach działkowych oraz wartościowych i kosztownych przedmiotów, z którymi przychodzimy wypocząć.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie wszystkich zainteresowanych mieszkańców, a w szczególności seniorów – emerytów i rencistów, do których jest skierowany program „Jarosławska Akademia Bezpiecznego Seniora".

Małgorzata Młynarska

Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej