Tablet na stole na, którym jest spotkanie online.

Czytanie od miasta do miasta – spotkanie on-line

Data publikacji: 24/08/2022

23 sierpnia br., po długiej przewie spotkaliśmy się on-line z bibliotekarzami z Lwowskiej Regionalnej Biblioteki dla Młodzieży. Tym razem tematem dyskusji była literatura najchętniej wypożyczana podczas wakacji przez czytelników obu bibliotek. Okazało się, że nasi czytelnicy mają podobne gusta literackie. Dzieci młodsze korzystają ze specjalnie wydanych książeczek do nauki czytania, chętnie też wypożyczają książki z bohaterami znanych kreskówek. Młodzież niezmiennie czyta fantasy i literaturę obyczajową. Natomiast dorośli czytelnicy sięgają po kryminały, thrillery oraz literaturę obyczajową, podróżniczą i biografie. Na spotkanie przygotowaliśmy ekspozycję nowości wydawniczych. Spotkanie było też okazją do wymiany doświadczeń w pracy z czytelnikami.