Zakochaj się… w bibliotece! – Walentynki 2014

Data publikacji: 25/02/2014

14 lutego – w Dniu Św. Walentego Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Fredry w Jarosławiu zaprosiła dorosłych czytelników na spotkanie z literaturą i poezją miłosną oraz projekcję filmów.

Dla najmłodszych przygotowaliśmy walentynkowe niespodzianki, m. in. zajęcia literacko-plastyczne i projekcje filmowe pod hasłem „Zakochani bohaterowie bajek”. Dzieciaki obejrzały baśniową adaptację jednej z największych opowieści o miłości wszech czasów.

Ten dzień był wspaniałą okazją do zabawy dla naszych pociech. Nasi najmłodsi czytelnicy udowodnili, że mają wielkie serca, co wyrazili własnoręcznie robioną serduszkową laurką. Walentynki były również na słodko – każde dziecko otrzymało czerwonego lizaczka w kształcie serca 🙂

W bibliotece Święto Zakochanych obchodziliśmy nieco mniej konwencjonalnie – zamieniliśmy komercyjne serduszko na tomik poezji miłosnej, a walentynkową laurkę na zakładkę do książki z miłosnym cytatem.

Miłą atmosferę tego szczególnego dnia obrazują zdjęcia.