25 marca – Dzień Czytania Tolkiena

Data publikacji: 25/03/2021

„Nadzieja i odwaga” – pod tymi słowami obchodzimy w tym roku Dzień Czytania Tolkiena!

Dobrze jest wrócić do świata z Władcy Pierścieni lub Hobbita. Te powieści poruszyły tyle serc i umysłów na całym świecie, że co roku 25-go marca wracamy do tekstów tego wybitnego pisarza.

Dlaczego właśnie 25 marca?

Tego dnia Frodo zniszczył „ten jedyny” pierścień, tym samym unicestwiając Saurona.

Z tej okazji wszystkich miłośników Tolkienowskiej twórczości zapraszamy do wypożyczania książek w naszych placówkach, a jeśli twórczość Tolkiena jest dla Was równie wyjątkowa, zachęcamy do podzielenia się Swoją opinią na bibliotecznym facebooku.

Poniżej zestawienie bibliograficzne książek i opracowań o twórczości autora, które znaleźć można w naszej bibliotece.

ZESTAWIENIE BIBLIOGRAFICZNE TWÓRCZOŚCI TOLKIENA – MBP JAROSŁAW