Kulturalne Lato w Mieście – Jarosław 2014

Data publikacji: 25/06/2014

„Kulturalne lato w mieście 2014” to najnowsza propozycja Burmistrza Miasta Jarosławia Andrzeja Wyczawskiego oraz Centrum Kultury i Promocji, zachęcająca do aktywnego spędzenia w Jarosławiu wakacji, w oparciu o specjalnie przygotowane na ten okres, różnorodne wydarzenia.

Inicjatywę przygotowano z myślą o różnych gustach i zainteresowaniach, dlatego proponujemy Państwu bezpłatny udział w szeregu wydarzeń kulturalno-artystycznych, z pośród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Z myślą o miłośnikach muzyki i koncertów – także tych niszowych, przygotowaliśmy cykl zatytułowany „Spotkania z muzyką rozrywkową”, z pakietami POP, ROCK i JAZZ, podczas których na placu św. Michała wystąpią: luzer (5 lipca), Rat The Killer, Larz Lerrer Band, Krusher (12 lipca) oraz Po Naszemu i Daniel Gałązka z zespołem (16 sierpnia).

Potańcówki oraz warsztaty taneczne, to kolejna propozycja, jak aktywnie spędzić czas wolny, przy okazji ucząc się czegoś nowego. W ramach tego bloku proponujemy spotkania z muzyką współczesną oraz tradycyjną/dawną.

13 lipca na Placu św. Michała zaprezentuje się i warsztaty taneczne z tańca towarzyskiego poprowadzi Szkoła Tańca TAKT Marzeny Przytockiej. Następnie zagra DJ Aki – na dyskotece będzie można w praktyce wykorzystać wiedzę zdobytą na warsztatach.

19 lipca to dzień, kiedy na Małym Rynku, wraz z Szkołą Tańca Dance Centre będziemy się uczyć tańca nowoczesnego. Również taką muzykę na dyskotece zaprezentuje DJ ZAKK.

Spotkania z muzyką tradycyjną proponujemy Państwu na Małym Rynku (20 lipca) oraz na Dziedzińcu Rynek 6 (17 i 23 sierpnia). Wówczas zaprezentują się i warsztaty poprowadzą: kapela DiaBuBu, kapela Brodów oraz węgierski zespół Kobzoz.

Podczas organizacji „Kulturalnego Lata w Mieście” nie zapomniano o miłośnikach muzyki poważnej – to dla nich, od 14 do 18 lipca, w parku Baśki Puzon odbędą się zajęcia, występy i koncerty, podczas których wykładowcy i uczestnicy Miasta Sztuki, będą dzielić się widzą i prezentować swoje niebanalne umiejętności.

Dla miłośników teatrów 10 sierpnia na Dziedzińcu Rynek 6 odbędą się przedstawienia. Jako pierwsza wystąpi jarosławska grupa teatralna Babbalaureus, prezentując spektakl pt. „Pierwsza Lepsza”, na podstawie jednoaktówki Aleksandra Fredro. Następnie w spektaklu pt. „Scenariusz” zaprezentuje się rzeszowski teatr Przedmieście.

Wymienione to tylko niektóre z propozycji, jak aktywnie spędzić lato w Jarosławiu. Przypominamy, że równolegle Klub Młodych Fotografów realizuje drugą edycję projektu Miejsca Odzyskane – Nowe Oblicza Kultury. Wydarzenia obu inicjatyw zaplanowano w taki sposób, aby nie kolidowały ze sobą i i można było skorzystać z wszystkiego, co tylko interesuje. Gorąco polecamy!

SZCZEGÓŁY NA PLAKATACH ORAZ STRONACH WWW ORGANIZATORÓW

Podczas realizacji „Kulturalnego Lata w Mieście” oraz koncertów w ramach „Miejsca Odzyskane – Nowe oblicze kultury”, organizatorzy korzystają ze sprzętu, którego zakup dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach projektu pn. „Zakup wyposażenia na cele edukacji kulturalnej”.

Projekt Miejsca Odzyskane – Nowe oblicze kultury realizowany jest w formie działania publicznego ze środków Gminy Miejskiej Jarosław.